top of page

2022 ÇOCUK MOBİLYASI TRENDLERİ

Güncelleme tarihi: 25 Oca 2022


2021 yılı nasıl geçtiğini hiç anlayamadığımız 2020 yılından 2022 yılına geçtiğimizi düşündüğümüz çok karmaşık bir yıl oldu. Belirsizlik ve tedirginlikle daha çok evde yaşamaya alıştık. Daha önce yaşantımızda normal olan şeyler yaşadığımız süreçte anormal geldi.

Bu süreç özellikle hamileleri ve çocukları çok daha fazla etkiledi.

Yeni heyecanlar ve yeni umutlarla yeni bir yıla başladık.

Dileğimiz sağlık,mutluluk ve huzurla dolu bir yıl geçirebilmek.

Geçtiğimiz süreçte hem anne baba adayları hem de çocuklar için çocuk odalarının önemi çok daha arttı.

Bu karmaşa içerisinde alım kararı verecek kişiler mağazaları çok fazla gezemedikleri için sosyal medyada gördükleri sınırsız seçenekle çok daha karmaşık bir şekilde karar vermeye çalıştılar. Bu durum da aslında hayaller ve gerçekler karmaşasını birlikte getirdi. Özellikle bazı sosyal medya platformlarındaki mimari çizimleri baz alarak mobilya arayışına giren kişiler genellikle hüsrana uğradı.

Yeni trend mobilyalarda beyaz renk yanında krem, pudra ve gri tonları tercih ediliyor. Yeşil tonları mobilyalarda kullanılmaya başladı.Çocuk odalarında karmaşık ve koyu renkler cazibesini yitirdi.

Genelde çocuğun ilkokula kadar ihtiyacını görecek mobilyalar değil evin genelinin konseptine uygun şekilde tasarlanmış çocuk odaları tercih ediliyor. Bebek mobilyası gösterişten uzak daha işlevsel ve kullanışlı olması ön planda tutuluyor.Çocuk ve onun için ayrılan odası ailenin ve evin bir parçası olarak dahil ediliyor.

Okul dönemindeki çocuk odaları daha dingin ve karmaşadan uzak ve çocukların rahat çalışabilmelerine imkan verecek şekilde tasarlanıyor.

Duvar kağıtları ya da duvar figürleri çocuk odası dekorasyonundaki cazibesini kaybetti. Odanın konseptine uygun olarak tasarlanan aydınlatmalı duvar dekorları daha çok tercih ediliyor.

Yeni trendde aileler çocukları için güvenlik ve sağlıktan uzak geçici mobilya tercihlerinden uzaklaştı. Daha kaliteli ve uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecek zamansız mobilyalar daha çok tercih ediliyor Standart mağazada gördükleri ürünü almak alışkanlığından uzaklaşıp tasarım mobilyalara yöneldiler. Aileler bilinçlendikçe Çocuk için ona özel oda tasarlamanın onun gelişimi üzerindeki etkisinin farkına vardı.Bu sebeple

2022 yılı trendinde aileler hem daha çok bilinçlendiği hem de sosyal medyada hayal ötesi sınırsız alternatife ulaşabildiği için standart takımlardan her geçen gün uzaklaşmakta.

3 parçadan oluşan çocuk mobilyası alışkanlığı da değişti. Bebekler için 90*190 ölçülerinde karyolalar, küçük dolaplar yerine uzun yıllar kullanılacak özel ölçü dolaplar, odaya özel sedir karyolalar, özel çalışma alanları, oyuncak ve depolama alanları odanın ölçüsüne uygun şekilde çocuk odalarındaki yerlerini almaya başladılar.

Yere yakın yataklarda çocuklar çok daha rahat bir şekilde ebeveyn desteği olmadan kendi yataklarını kendileri kullanabilmektedir

Çocuk odaları için tercih edilen tasarım ranzalarla çocuklar için odaları çok daha eğlenceli bir hal aldı.Çocuklar anne babalarıyla birlikte odalarında vakit geçirmekten çok daha keyif almaya başladılar.

Yeni trendle birlikte çocuklarımızın sınırsız hayal güçlerinin çok daha zenginleşeceği, çocuk odalarının sadece depolama alanı değil ailece birlikte aktiviteler yapılacağı odalar haline geleceği şüphesizdir.

2022 trendleriyle birlilkte bizlerde Moremo olarak yaptığımız hayal ötesi tasarımlarla çok daha fazla çocuğumuzun hayal dünyasına dokunabileceğimiz için çok daha mutluyuz.

Sağlıklı ve mutlu nice güzel günlerde buluşabilmek dileğiyle


Sevgiyle Kalın#bebekodası #çocukodası #2022trendleri


3 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page